Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Üksiktulemused

 • Liimid

  Polüuretaanliim – DEKO D4

  5.3322.38 Select options

Mis on PVA liim ja kuidas see töötab?

PVA liim, tuntud ka kui polüvinüülatsetaat, on kummist sünteetiline polümeer, mis on valmistatud vinüülalkoholi polümeriseerimisel. Liimi valmistas esmakordselt 1912. aastal Fritz Klatte. Tänapäeval tunnevad inimesed seda kui puiduliimi, PVA liimi, Elmeri liimi või kooliliimi.

PVA liim käitub nagu vees lahustuv emulsioon. See on oluline poorsete ainete nagu puidu, riide ja paberi liimimiseks. Kuigi see ei sisalda lahusteid, käitub see poorsete ehitusmaterjalide jaoks väärtusliku ühendava ainena.

PVA liimi variatsioonid

Tänapäeval on turul erinevaid PVA liime. Valik sõltub rakendusest ja eelistustest. PVA liimi leidub kolmes erinevas kategoorias, millel on erinev veekindluse protsent. Mõned kõige populaarsemad PVA liimid hõlmavad järgmist:

 • Tööstuslik PVA liim
 • Välitingimustes kasutatav eriomadustest tulenev kollase värvuesga PVA liim 
 • Elmeri liim, mida koolid kasutavad meisterdamiseks ja muudeks projektideks

Kuidas PVA liim töötab?

PVA liim toimib samamoodi nagu pea iga teine liim, sidudes ja tihendades aineid kokku. Liimi on saadaval kahes värvitoonis, milleks on valge ja kollane. Need on taskukohased valikud ja neil on pikk säilivusaeg. Valge sobib ideaalselt siseruumides kasutamiseks, kuna see on lahustuv ja muutub aja jooksul nõrgemaks. Kollane sobib kõige paremini välistingimustes, kuna see on veekindel ja kuivab täielikult.

Valge liimi vees lahustuv omadus on hädavajalik. Mõnikord võite osta materjalide sidumiseks liiga paksu PVA liimi. Sellistel juhtudel võite lisada natuke vett, et see oleks nii õhuke kui soovite.

PVA liim on ohutu paberi-, puidu- ja riideprojektide jaoks. Sellel ei ole mürgiseid aineid, mis võivad tarbimata põhjustada keskkonna- ja terviseriske. Seega võite vähem muretseda, kui see nahaga kokku puutub.

Juhend kuidas PVA liimi kasutada

Enne PVA liimi ostmist kaaluge eesmärki ja materjali, milleks kavatsete seda kasutada. Kui soovite ühte köitmispaberite jaoks, võite leppida lihtsamatsorti tavakasutatava PVA liimiga. Kui soovite kasutada veekindlat, võite valida kollase või ristseotud PVA liimi.

Parim PVA töötab mitmesuguste materjalidega, kuigi seda enim kasutatakse puidul. Saate seda kasutada puidu kinnitamiseks metalli, paberi ja plasti külge. 

 1. Kandke PVA liim kahele esmasele materjalile, mille soovite siduda. Tööde puhtamaks tulemuseks pühkige külgedelt üleliigne liim.
 2. Kandke mõlemale pinnale õhukesed kihid PVA liimi
 3. Kinnitage kaks tükki edasi-tagasi liikumisega kokku, et õhuringlus õhumullidest vabaneks.
 4. Tükkide omavahel kokku sidumiseks võite kasutada klambrit
 5. Lase liimil kuivada kuivada ja seejärel PVA liim puidult eemaldada

Näpunäiteid enne PVA liimi ostmist

PVA liimi ostmine ja selle kasutamine materjalil ei taga tõhusust. Mõista tuleb selle nõrkust ja tugevusi. Te ei soovi oma liimi puidul kasutada, kui see peaks paberile sobima. Niisiis, kontrollige PVA liimi omadusi enne, kui kleebite seda oma materjalile.

Pidage meeles, et vesi ja lahustuv PVA liim ei tööta koos. Vesi pehmendab ja lagundab PVA liimi ning purustab aja jooksul kinnituse. Kui valite materjalide jaoks Elmeri liimi, kaaluge kõvendavate ja veekindlate vaikude kasutamist. Samuti proovige hoida liimi otsese kuumuse eest, et see ei sulaks ja põhjustaks nõrka kinnitumist.

PVA liimi eelised:

 • Lõhnatu
 • Mittetoksiline
 • Lihtne rakendada
 • Taskukohane

Puudused:

 • Kõige tavalisem PVA liim pole 100% veekindel
 • PVA liimiga materjalide sidumine ja täielik kuivamine võtab rohkem kui päeva

Eemaldamine

PVA-d on lihtne eemaldada puidult, betoonilt või riietelt. Mis puutub puitu, siis võite selle lihvida või pühkimiseks kasutada mõnda valget piiritust. Kui see riietega kokku puutub, võite liimi pesemiseks ja eemaldamiseks kasutada sooja seebivett.

Kokkuvõtteks

Nüüd, kui olete kursis, mis on PVA liim ja kuidas seda kasutada, saate selle osta ja kasutada soovitud paberil, puidul või betoonil. Hea alternatiiv PVA liimile on näiteks tööstuslikku DEKO D4 puidu liimi. Võite kaaluda ka näiteks järgnevaid tooteid: klaasiliim, keermeliim, hermeetik, silikoon, silikoonipüstol, sprei-liim, kiirliim, polüuretaanliim, kontaktliim, autoliim, epoksiid, keemiline ankur. Lisateabe või abi saamiseks võtke meiega ühendust.

Konsultatsioon

Räägi meile oma projektist, et saaksime sulle keemiatoodete sobivuse kohta nõu anda

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.