Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Üksiktulemused

  • Elvento jääsulax
    Eemaldusvahendid

    Jääsulatusvahend – Jääsulax

    5.0020.42 Select options

Jääsulataja

Jääsulataja on mineraalsooladest valmistatud graanulid. Need toimivad jää sulamise kiirendajatena, samal põhimõttel nagu soolase vesi, kuid millel on tavalisest veest madalam külmumispunkt.

Kui kallata jäätükile, see lahustub ja imbub jäässe, kus moodustab selle alla vedela kihi. See nõrgestab jääd ja muudab selle mahavõtmise lihtsamaks.

Variatsioonid

Erinevad turul olevad tooted võivad sisaldada erinevaid koostisosi, kuid need on peamised kemikaalid, mida võite jääsulatus tootes oodata.

1) Naatriumkloriid

Naatriumkloriid, tuntud ka kui kivisool, on keemiline ühend, mida kasutatakse tavaliselt teedel, kõnniteedel ja sõiduteedel jääsulatajana. See on efektiivne jää ja lume sulatamisel madalatel temperatuuridel, kuna selle sulamistemperatuur on madalam kui vee külmumistemperatuur. Naatriumkloriidi jääle või lumele kandmisel imab see ümbritsevast õhust niiskust ja soojust, mis aitab jääd lõhustada ja sulatada.

Naatriumkloriidi müüakse tavaliselt tahkel kujul ja seda kantakse käsitsi või puiste abil. See on suhteliselt odav ja laialdaselt saadaval, mistõttu on see populaarne valik pindade jäätõrjeks. Siiski võib sellel olla mõningaid negatiivseid keskkonnamõjusid, kuna see võib olla kahjulik taimedele ja taimestikule ning võib saastada ka pinna- ja põhjavett, kui seda ei kasutata vastutustundlikult. Naatriumkloriid võib söövitada ka metallpindu, näiteks automootoreid ja sõiduteid.

Teine probleem, mille üle on kaebusi, on naatriumkloriidi kahjulik mõju betoonkonstruktsioonidele. Mineraal kujutab endast ohtu ka koduloomadele.

2) Kaaliumkloriid

Kaaliumkloriid on keemiline ühend, mida kasutatakse sageli ka jääsulatajana, eriti piirkondades, kus naatriumkloriidi (kivisoola) kasutamine on selle võimaliku keskkonnamõju tõttu piiratud või keelatud. Kaaliumkloriidi peetakse üldiselt taimestikule ja keskkonnale vähem kahjulikuks kui naatriumkloriid, samuti on see vähem söövitav metallpindadele.

Nagu kaltsiumkloriid, on kaaliumkloriid efektiivne jää ja lume sulatamisel madalatel temperatuuridel, kuna selle sulamistemperatuur on madalam kui vee külmumistemperatuur. Tavaliselt müüakse seda tahkel kujul, kas helvestena või graanulitena, ning seda saab peale kanda käsitsi või puisturi abil.

Kaaliumkloriidi peetakse üldiselt vähem tõhusaks jääsulatajaks kui naatriumkloriid, eriti väga madalatel temperatuuridel. See võib olla ka kallim kui mõned teised jääsulatajad. Siiski on see ohutum variant kasutamiseks piirkondades, kus naatriumkloriidi kasutamine on piiratud või keelatud, samuti on see vähem söövitav metallpindadele..

3) Kaltsiumkloriid

Kaltsiumkloriidi müüakse tavaliselt tahkel kujul, kas helvestena või graanulitena ning seda saab pindadele kanda käsitsi või puisturi abil. Kaltsiumkloriidi kasutamisel on oluline järgida tootja juhiseid, kuna liiga palju pealekandmine võib põhjustada pinna üleküllastumist, mis võib põhjustada kahjustusi.

Kaltsiumkloriidi jääsulatusainena kasutamise mõned muud võimalikud puudused hõlmavad selle potentsiaali põhjustada nahaga kokkupuutel nahaärritust või põletusi.

Üldiselt on kaltsiumkloriid tõhus ja suhteliselt ohutu võimalus pindade jäätõrjeks, kuid oluline on seda kasutada vastutustundlikult ja vastavalt tootja juhistele.

4) Magneesiumkloriid

Magneesiumil on sarnasusi kaltsiumkloriidiga, välja arvatud asjaolu, et see töötab ainult kuni -15 C kraadini.

5) Karbamiid

Uurea on jääsulatajana väga tõhus, kuid negatiivne külg muudab selle kasutamatuks paljudes valdkondades. See sisaldab söövitavaid kemikaale, mis nõrgestavad oluliselt betooni ja muid konstruktsioonimaterjale. Keskkonnakaitsjad heidutavad selle kasutamist.

6) Kaltsium magneesiumatsetaat

See on lubjakivist ja äädikhappest valmistatud mineraal. See on keskkonnasõbralik.

7) Liiv

Liiv on nutikas viis veojõu suurendamiseks jääl , et tagada ohutu sõit, kuid see ei lahusta jääd.

Rakendamine

Võimalusel piserdage kemikaali just siis, kui lumi hakkab sadama, see hoiab ära liiga tugeva jää kogunemise.

Jääsulatusaine graanulite kandmiseks pindadele, näiteks teedele, kõnniteedele ja sõiduteedele, on mitu võimalust. Siin on mõned valikud.

Käsitsi: Deiceri graanuleid saab käsitsi peale kanda, võttes need kotist või anumast välja ja jaotades ühtlaselt üle pinna. See meetod sobib väikestele aladele või eriti jäiste alade punkttöötluseks.

Laoturi kasutamine: Deiceri graanuleid saab peale kanda ka puisturi abil, mis on tööriist, mis on mõeldud graanulite ühtlaseks jaotamiseks suurele pinnale. Laoturid on saadaval käsitsi või mootoriga versioonina ning neid saab lükata või sõita üle pinna.

Eelniisutamine: mõned jääsulatajad, näiteks kaltsiumkloriid, on tõhusamad, kui neid kantakse märjale pinnale. Sellisel viisil jääsulataja pealekandmiseks võib graanulid ämbris veega segada ja seejärel pinnale ühtlaselt laiali ajada.

Olenemata kasutatavast meetodist on oluline järgida konkreetse kasutatava jääsulataja tootja juhiseid, kuna liiga palju pealekandmine võib põhjustada pinna üleküllastumist, mis võib põhjustada kahjustusi. Samuti on oluline järgida ettevaatusabinõusid jääsulataja käsitsemisel ja pealekandmisel, näiteks kanda kindaid ja kaitseprille.

Omadused

Tõhusus. Mineraal peaks hakkama tööle 25 minuti jooksul, kui ei, siis on temperatuurid selle kemikaali jaoks liiga madalad. Vaheta tugevama vastu, kuni aega veel on.

Kasutage graanuleid ja kristalle.

Kui otsite jääsulatajat, mida juba tardunud jääle puistata, valige graanulid või kristallid. Vedelikud on tõhusad, kuid ennetava meetmena. Kui peate kasutama jääsulatus helbeid, jäägu need viimaseks võimaluseks, need on väga tõhusad.

Puudused

Jääsulatajad võivad olla ohtlikud nii inimestele kui ka lemmikloomadele kui neid üle kasutada. Sellisel korral võivad need kahjustada ka teie sõiduteed ja muru. Pidage neid tegureid silmas, kui valite jääsulatajat, et saada kõige vähem söövitav ja kahjulik.

Neid tooteid tuleks kasutada väga säästlikult.

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.