Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Kuumakindel silikoon

Tuntud ka kui kõrge temperatuuriga silikoon – silikoon, mis on valmistatud taluma kõrget temperatuuri keskkonda. 

Erinevalt teistest selle klassi toodetest saab seda kasutada kõrge temperatuuriga pindadel. Kõrged temperatuurid võivad olla erineval kujul, isegi leegid.

Tööpõhimõte

Kuumuskindel silikoon takistab vedelike või gaaside läbipääsu materjalist. See töötab suurepäraselt isegi kõrge temperatuuriga pindadel. Enne ostmist peate veenduma, et kasutatav silikoon on kuumakindel.

Kuumakindel silikoon töötab teatud pindadel kõige paremini.

  • Klaaspinnad
  • Emailpinnad
  • Keraamika
  • Värvitud puit
  • Plastid

Kasutusvaldkonnad

Autotööstuses.

Kuumakindlat silikooni kasutatakse enamasti autode mootorites, kuna see talub mootori kuumust. Võite eeldada, et leiate kuumakindlat silikooni sellistes kohtades nagu klapikaaned, teljekorpused, veepumba tihendid ja solenoidkatted.

Kui ühendus puutub kokku kuumusega, on kõige usaldusväärsem silikooni tüüp kuumakindel silikoon. Mootori tihenditega sundsisselaskesüsteemides kasutatakse samuti kuumakindlat silikooni.

Tööstusruumis.

Mõned kuumuskindlat silikooni kasutavate tööstusharude valdkonnad on tihendid, torustikud, isoleertraat ja ahjud. Silikoonhermeetikud töötavad hästi erinevates tööstusmaailma valdkondades, mis võivad kuumusega kokku puutuda. See võib kergesti siduda klaasi, plaate ja metalli.

Kuumakindlus pole raskuste kandmise osas kuigi tugev, kuid sellel on piisavalt jõudu, et teenida koht ehitusmaterjalide nimekirjas. Seda kasutatakse vannitubades ja köökides, kui sanitaarne silikoon. Näiteks valamute ja kraanidega tugeva ja korraliku sideme luua. See pakub vee- ja õhukindlaid tihenduslahendusi, kuid ka eluruumide ahjude ja korstna pragude tihendamiseks

Rakendamine

  1. Puhastage pind

Kergema mustuse eemaldamiseks võite kasutada liivapaberit. Tolm ja vesi takistavad erinevate silikoonide tööd ning kuumakindel silikoon pole erand.

  1. Laadige

Tehke silikooni tuubi otsikule 45 kraadise nurga all auk ja laadige silikoonipüstol. Lükake see püstolisse, alustades otsikust. Vajutage püstoli päästikut, et hermeetik vabastada

Silikooni saab kanda igale pinnale, ilma et see longuks või maha jookseks. Maksimaalse jõudluse saavutamiseks siduge materjalid kohe pärast silikooni pealekandmist ja avaldage survet. Surve tagab pindade täieliku kokkupuute silikooniga kõvenedes.

Mis puutub temperatuuridesse, võite kuumakindlat silikooni kanda alla kuni -29 °C. Peate siiski tagama, et pind on kuiv ja niiskusvaba.

Pärast pealekandmist laske silikoonil kuivada ja orgaaniliselt kõveneda. Kuumuskindel silikoon kuivab vähem kui 45 minutiga, kuid kõvenemiseks kulub umbes 24 tundi.

Silikoontoodetega töötades kandke silmade kaitsevahendeid ja kindaid. Kindad on olulised silikooniga kokkupuutumise vähendamisel. Te ei pruugi gaasimaski kanda, kuid proovige mitte sisse hingata kuumakindlast silikoonist eraldatavat auru.

Töö lõppedes, hoiustage silikoon niiskus vabas ja lastele kättesaamatus kohas. Laste juurdepääs silikoonile, eriti allaneelamisel võib lõppeda surmaga.

Puhastage pealekandmis vahendid kuuma vee ja puhastusvahendiga.

Eelised

Selle kuumataluvus on kõige levinum põhjus, miks eksperdid eelistavad seda silikooni. Mootoreid ja muid soojust tootvaid masinaosi ei saa parandada teist tüüpi silikooniga.

Sellel tootel on kõrged nakkuvus omadused, mistõttu see sobib kasutamiseks kõrge vibratsiooniga pindadel. Ehitajad kasutavad oma töös silikooni ka vannitoa valamute ja köögi kanalisatsiooni tihendamiseks.

Õige varustusega on rakendus üsna lihtne ja kiire.

Puudused

Võrreldes teiste silikoonidega kulub kõvenemiseks peaaegu 24 tundi.

Kokkuvõte

Silikooni kandmine soojust tootvatele mootoritele võib olla stressirohke. Tavaline silikoon ei talu kuumust ja kulub lõpuks ära. Õige ühenduse saavutamiseks kasutage kuumakindlat silikooni, millel on muude omaduste hulgas võime tekitada väga tugevaid sidemeid.

Konsultatsioon

Räägi meile oma projektist, et saaksime sulle keemiatoodete sobivuse kohta nõu anda

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.