Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Üksiktulemused

 • Keermeliimid

  Keermeliim – Threadlocker

  5.195.43 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Keermeliim

Keermeliim on liim, mis on mõeldud poltide ja mutrite lõdvenemise vältimiseks. Need on voolavad kemikaalid, mis kõvenevad ümber keerme joonte, moodustades paksu kile, mis lukustab mutrid oma kohale.

Keermeliime on saadaval erinevates vormides, millel on erinev kuumuskindluse tase, kõvenemisaeg ja maksimaalne tugevus.

Seda tüüpi liime saab kirjeldada aeroobselt kõvenevate metakrülaadil põhinevate kemikaalidena, mille viskoossus väheneb aja jooksul erineva kiirusega. Mõned tootjad toodavad seda isegi lindi kujul, näiteks teflonina.

Kasutusvaldkonnad

Torumehed kasutavad keermeliime veetorude ühendamisel, et vältida vedelike väljavoolu torudest.

Tõenäoliselt kohtate gaasitoru montaaži töökojas ka keermehoidja teibikujul.

Mehaanikud kasutavad parandus- ja hooldustööde ajal poltide ja mutrite paigale lukustamiseks keermelukustus seadmeid kuid ka keermeliime.

Rakendamine

Puhastage pind. Vesi, tolm ja rasv võivad takistada keermeliimi tõhusust. Enne keermeluku kasutamist on soovitatav pinnad alati puhastada.

Turul on erinevat tüüpi keermeliime ja igaühel neist on spetsiifilised omadused, mis aitavad kaasa selle tööle. Enne keermeliimi kasutamist veenduge, et see sobiks kõvenemisaja ja kuumakindluse osas ettenähtud otstarbele.

Kandke lukusti ühtlaselt peale. Keermeliimi piisava tugevuse ja korraliku kõvenemise tagamiseks tuleb see ühtlaselt kogu keerme pinnale jaotada. Proovige katta võimalikult palju niidijooni.

Pärast keermeluku paigaldamist kinnitage mutrid või poldid ja laske neil kõveneda.

Omadused

Korralikul keermeliimil peaks olema mitu omadust:

See peaks kõvenema mõistliku aja vältel, sõltuvalt ruumi temperatuurist. Aeglaselt kõvenev liim kulutab teie aega. Siiski ei soovita teil kõvenemisprotsessi kiirendamiseks kunstlikke vahendeid kasutada.

Kui aega napib, on turul kiirelt kõvenevad keermeliimid.

See peaks taluma kokkupuudet kemikaalidega. Võimalik, et peate paigaldama keermeliimi kemikaaliga koormatud pinnale ja nõrk liim ei pruugi sobida. Enne kasutamist lugege toote tehnilisi andmeid.

See peab taluma vibratsiooni. Poldid ja mutrid puutuvad pidevalt kokku vibratsiooniga. Kui keermeliim on nõrk, ei pruugi see piisavalt kaua vastu pidada.

Õige järjepidevus. Keermeliimi pealekandmisel tuleb see ühtlaselt üle pinna jaotada. Kui selle viskoossus ja konsistents ei ole tasakaalus, võib see nõrgendada ühendatud efektiivsust.

Heakskiit sobivas valdkonnas. Erinevat tüüpi keermeliimidon heaks kiidetud kasutamiseks erinevates rakendustes. Veenduge, et liim ühilduks ülesandega. Kemikaalide väljastus torudes on erinevad keermeliimid ja neid ei saa kasutada toiduainete pakendamiseks.

Pöördemoment. Erinevatel keermeliimidel on olenevalt kasutusotstarbest erinev tugevus.

Madala ja nõrga tugevusega keermelukud on mõeldud kasutamiseks kohtades, mis võivad tulevikus vajada lahtivõtmist, samas kui ülitugevad keermelukud on mõeldud kasutamiseks püsivates rakendustes. Tugevusastmeid on erinevad:

 • Madala tugevusega. Need on keermeliimid, mida saab pärast kõvenemist igal päeval kergesti lahti võtta.
 • Keskmise tugevusega. Saate neid ka lahti võtta, kuid vajate mõningaid tööriistu ja jõudu.
 • Suur tugevus. See on suhteliselt püsiv ja vajab lahtivõtmiseks spetsiaalseid kemikaale. Selle mahavõtmine tõmmates või keerates võib mutreid või liigeseid oluliselt kahjustada.

Eelised

 • See on suurepärane viis keermete kaitsmiseks roostetamise eest.
 • Kõrge tugevusega keermeliimid pakuvad püsivat mutriga lukustus võimalust.
 • See hoiab ära metallist kinnitusdetailide lõdvendamise kõrge vibratsiooniga pindadel.
 • See kaitseb keermejooni atmosfääritingimuste põhjustatud kahjustuste eest.

Puudused

Valesti rakendamisel põhjustab see ebaühtlast kõvenemist ja võib põhjustada probleeme, kui proovite lahti võtta.

Eemaldamine

 1. Kuumutage kinnitusdetail mõneks minutiks kuuma fööniga.
 2. Eemaldage polt käsivõtmega enne, kui see jahtub.
 3. Kui soovite poldi uuesti paigaldada, laske sellel jahtuda, puhastage see ja kandke peale uus keermelukustuse kemikaal.

Kokkuvõte

Keermeliim on nutikas viis kokku pandud metallosade lahtituleku vältimiseks. Kuna masina komponendid seisavad kogu aeg silmitsi vibratsiooniga, vajate kindlasti oma koju või töökotta keermehoidjat.

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.