Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Üksiktulemused

Autoliim

Autoliim on kleepuvate omadustega kemikaal, mida kasutatakse katkiste või kahjustatud autoosade parandamiseks. 

Tahavaatepeegli parandamise protseduur autoliimiga.

See on tavaline remont, mida saate teha kodus. Klaasi jaoks on vaja hankida autoliim ja erinevad peeglikinnitused.

  1. Ettevalmistus. Uurige peeglit, et määrata selle täpne asukoht. Enamikul tuuleklaasidel on tühik märgitud, kuid kui see pole nii, kasutage selle märgistamiseks maalriteipi. Kui saate, tehke märgistus väljastpoolt.
  2. Eraldage kinnitusplaat peeglist. See muudab manuse töö lihtsamaks.
  3. Puhastage pinnad. Nii tuuleklaas kui ka kinnitusplaat peavad olema puhtad, et liim püsiks. Puhastage mõlemad, eemaldades vana liimi, tolmu ja kuivatades vee. Kui pind vajab aktivaatorit, võid selle kanda kinnitusplaadile. Temperatuur on oluline tegur; veenduge, et need kaks osa poleks liiga kuumad ega liiga külmad.
  4. Kandke peale autoliim. Kleepige autoliim kinnitusplaadile ja asetage see tuuleklaasile. Hoidke seda paigal mõnda aega või toote kirjelduses näidatud aja. Kui lasete sellel liiga vara minna, ei pruugi see ootuspäraselt toimida.
  5. Laske kuivada. Enne projekti lõpuleviimist peegli kinnitamisega peaksite laskma liimil kõveneda.
  6. Eemaldage liigne liim. Kui kinnitusplaadi servadele jääb liimilaike, puhastage need terava tera või kuuma veega.

Rakendamine

Enamikul autoliimidel on hästi läbimõeldud otsik, mis aitab kaasa kiirele ja tõhusale rakendamisele. Kui otsikut pole, annab tootja pintsli, mida kasutate liimi pealekandmiseks. Pintsel töötab kõige paremini täpsust nõudvate ülesannete puhul.

Iga korralik autoliim peab olema piisavalt paindlik, et taluda liikuvate autodega kaasnevat vibratsiooni. Autoosad painduvad ja kui liim ei ole piisavalt painduv, et plastiktükiga painutada, läheb see katki.

Autoosad on ehitatud vastu pidama erinevatele ilmastikutingimustele. Kui osad on auto välisküljel, satuvad need vihmavee ja päikesevalguse kätte. Kui neid osi ühendav liim ei ole veekindel, rikub vihmavesi liitekohad. Enne ostmist veenduge, et liim on veekindel.

Eelised

See on keevitusega võrreldes mugavam, kiirem kuid ka töötav lahendus.

See on soodsam, võrreldes muude võimalustega nagu keevitamine

Erinevat tüüpi autoliimid

Kahekomponentsed liimid

Eksperdid eelistavad neid autoliime nende tugevuse ja vastupidavuse tõttu. Neid kasutatakse kahes osas, mis omavahel ühendatakse, et reaktsioonil luua tugev liim

Ühekomponentne liim

Need on turul kõige levinumad liimtooted. Need on valmistatud kasutamiseks iseseisvalt ja kõvenevad aurustumise teel. Neid tooteid on kõige lihtsam kasutada, kuid nende tugevus ei vasta alati nende analoogidele. Erinevatest materjalidest esemetega töötamisel ei pruugi need olla piisavalt tugevad.

Vormitav liim

See koosneb suhteliselt viskoossest kemikaalist, mida saate oma vajaduste järgi vormida. See on kasulik raskesti ligipääsetavates kohtades töötades. Seda on soovitatav kasutada sõiduki kereosadel, kuna see talub vibratsiooni ja äkilisi liikumisi.

Muud liimid, mida saab kasutada erinevate auto komponentide liimimiseks:

Autoliimi eemaldamine

Selle eemaldamiseks võite kasutada teravat vaibanuga. Veel kuivamata liim hõõru maha kuuma vette kastetud lapiga.

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.