Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Kõik 3 tulemust

 • Bituumenid

  Fiibermastiks – Den Bit U Fiber Mastic

  2.9819.44 Select options
 • Bituumenid

  Bituumenmastiks – Den Bit L Külmliim

  7.1212.72 Select options
 • Butüültihendid

  Tihenduslint – Folia Fundament

  7.5814.77 Select options

Hüdroisolatsioon

Hüdroisolatsiooni eesmärk on takistada vee või niiskuse tungimist pinna sisse või läbi.

Tööpõhimõte

Hüdroisolatsioon loob pinna ja vee või niiskuse vahele läbilaskmatu membraani. Hüdroisolatsioon talub niisket keskkonda ja ebasoodsaid ilmastikutingimusi. Tugev keemiline konstruktsioon tagab tõhususe isegi maa all.

Kriitilised piirkonnad 

Tundlikud alad, nagu rõdud, vajavad korraliku hüdroisolatsiooni saavutamiseks asjatundlikku tööd. Ebaefektiivsus võib olla vale toote spetsifikatsiooni või materjali halva ettevalmistuse näol.

Kui tööd ei tehta õigesti, jääb projekt pooleli ja lekib jätkuvalt. Muud alad, mis vajavad veekindluse tegemisel erilist ettevaatust, on aknad ja verandad.

Hooldus

Soovitatav on veekindlate alade regulaarne ülevaatus ja remont, et võimaldada varakult avastada pragusid ja muid hüdroisolatsiooni projektide deformatsioone ning neile esimesel võimalusel reageerida.

Lekkivast veest põhjustatud kahju võib väga kiiresti eskaleeruda. Probleemi varajane tuvastamine annab teile aega parandustööde tegemiseks ja takistab rohkema vee läbitungimist.

Soovitatav on regulaarselt kontrollida rõdusid, aknaid ja katuseid pragude ning lekete suhtes. Piisavalt varakult lekke tuvastamine ja sellega tegelemine võib olla aja ja raha osas üsna ökonoomne.

Vale materjali kasutamine

Korralik hüdroisolatsioonimaterjal peab olema tugev, piisavalt painduv ja hästi kohandatud, et vastu pidada ebasoodsatele ilmastikutingimustele.

Paindlikkus on oluline, kuna see võimaldab materjalil teenindada ehitisi, mis konstruktsiooni laienemise tõttu võivad liikuda.

Peale kandmise tehnikad

Erinevatel hüdroisolatsioonimaterjalidel on erinevad pealekandmismeetodid ja -tehnikad.

Injekteerimine – võib tekkida vajadus süstida toode pragudesse, et see jõuaks ka prao põhja. Injekteerimiskemikaal reageerib praos oleva veega ning paisub täites suurema osa praost.

Hüdroisolatsioonimati paigaldamine – Hoone vundamendi hüdroisolatsiooni materjalid nõuavad käsitsi hüdroisolatsioonimati lõikust ja pealekandmist mastiksikihile.

Rulliga pealekandmine – see tehnika töötab lahuse kujul olevate materjalide hüdroisolatsiooni jaoks. Segage need teiste komponentidega ja kandke peale tugeva pintsli või tugeva rulliga.

Ohutusmeetmed 

 • Kandke tugevaid kindaid, et vältida kokkupuudet nahaga.
 • Kandke kõiki kehaosi katvaid tööriideid. Pihustitega töötades kandke kaitseprille.

Kasutusvaldkonnad

Kelder – see on üks kõige tundlikumaid alasid hoones, kuna see puutub kokku pinnasega. Vesi võib ümbritsevast pinnasest kergesti konstruktsiooni imbuda.

Vannituba ja tualett – need alad puutuvad pidevalt kokku veega ja on seetõttu imbumis- ja lekkimisohus.

Rõdu – vihmavesi on peamine vee olemasolu rõdul. Rõdu põrandale langevad vihmapiisad. Kui see ei ole piisava kaldega, võib see kergesti teha põrandale augud ja sattuda betooni.

Eelised

 • Vähendab vee leket ja imendumist
 • Vähendab vee imbumisest tulenevate pragude teket
 • Lihtne kasutada
 • Korrektselt paigatud hüdroisolatsioon säilitab kinnisvara väärtuse

Puudused

 • Teatud hüdro tooted takistavad õhuringlust betooni sees
 • Mõned hüdroisolatsioonitooted ei ole kuumuskindlad
 • Mõned hüdroisolatsioonimaterjalid ei ole piisavalt paindlikud, et töötada mõnes keerukas konstruktsioonis.

Variatsioonid

Polüuretaan – Tänu kiirele pindadele tungimisele ja ühtlasele jaotumisele on see üks enim kasutatavaid tooteid.

Tsement kattekiht – Liiva, ränidioksiidi ja mõne orgaanilise komponendi kombinatsioon. See segatakse veega ja kantakse ühtlaselt peale.

EPDM – See on üks kõige paindlikumaid hüdroisolatsioonimaterjale. Seda kasutatakse enamasti katustel ja selle paksus on 45 mm või 60 mm.

Asfalt – Selle sitke ja tugeva olemuse tõttu sobib see ideaalselt katustele. See toimib kõige paremini vee ja auru läbitungimise vältimiseks.

Puhastamine

Hüdroisolatsioonitoodete laike, kui see on endiselt märg, võite lihtsalt maha hõõruda. Kuivanud hüdroisolatsioonimastiks võib vajada küürimist ja pesemist vee või lahustiga.

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.