Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Üksiktulemused

Epoksiid

Epoksiid on polümeeride rühma kuuluv tavaline ehitusliim. See pärineb epoksiidist kõvenenud lõpptoodetest. Need on süsinikuahelad, mis on seotud teiste elementidega, nagu lämmastik, vesinik ja hapnik, moodustades kovalentse sideme, mis jagab neid omavahel siduvaid elektrone. Polümeeri molekulaarne struktuur muudab epoksiidi jäigaks ja elastseks. See teeb epoksiidist hea aine ehituskatete ja liimide valmistamiseks.

Epoksiidi tööpõhimõte

Epoksiidil on termoreaktiivsed omadused ja see kõveneb sõltuvalt keskkonnatemperatuurist. Tahkumine toimub siis, kui epoksiidivedelik muundub tahkeks ja pärast kõvenemist ei saa see uuesti oma algsesse olekusse minna. Epoksiid oma algsel kujul reageerib kemikaalidele väga hästi. Selle probleemi ohjeldamiseks segavad tootjad seda kõvendavate ainetega, mis muudavad selle tugevaks liimiks, mis ei hiljem reageeri kemikaalidele.

Epoksiidi võib saada ka ainult vaikude reageerimisega. Epoksiidvaik on tööstustoode, mis ekstraheeritakse naftast, moodustades epoksiidreaktsiooni. Kõvastunud epoksiid on erinevad viskoossuse tasemed, sõltuvalt reaktsioonist, mis selle tootmisel kehtestati. Viskoossuse tase määrab epoksiidi kasutamise. Epoksiid on näiteks reoveevaldkonnas väga hea katteomadustega. See püsib toatemperatuuril stabiilsena ja kuivab ainult siis, kui sellele lisatakse mõnda kõvendit.

Epoksiidi kasutusjuhend

Epoksiidi saab ka valmistada ise. Selleks on vajalikud järgnevad vahendi:

 • Liivapaber
 • Kindad
 • Epoksiidiliimid
 • Pealekandmiseks mõeldud väike pulk, labidas või süstal
 • Segamispulk

Kui teil on kõik vahendid olemas, saate alustada.

Enne epoksiidi kasutamist kandke kindaid Töödelge liivapaberi abil pinda, mida kavatsete siduda ja muutke see karedaks. Samuti võiksite pinda puhastada tolmuvabaks. Täitke ettevalmistatud süstal valmis. Pöörake süstla ots üles ja tõmmake kolb tagasi. Andke epoksiidvaigule aega, et õhumullid saaksid üles tõusta.

Valmistage epoksiid segamiseks segamispulga abil. Kui teil pole düüsi, võite kõvendi ja epoksüvaigu võrdseks jaotamiseks kasutada topeltkolbi. Nende kahe aine segamiseks kasutage puhast ühekordset plaati või muud pinda.
Tõmmake kolb tagasi – pärast pealekandmise lõpetamist puhastage pealekandmise ots ja asetage kork tagasi.

Segage kõvendi ja epoksiid võimalikult kiiresti – kahe segu segamine peaks toimuma nii kiiresti kui võimalik, et see ei kuivaks peagi ühtlase sordiga.

Kandke enne liimimist rakendavale pinnale veidi epoksiidi. Veenduge, et epoksiidiga paigaldav pind oleks täielikult kokku määritud. Pärast seda võite pinnad kokku suruda ja lasta epoksiidil kõveneda. Pange tähele, et epoksiidi kuivamise aeg sõltub konkreetsest tootest. Järgige tootja juhiseid.

Kuidas epoksiidi eemaldada?

Epoksiid on valmistatud püsiva sideme loomiseks pindade vahel mitmeks aastaks. Seetõttu on selle eemaldamine keeruline, kuigi mitte võimatu. Niisiis, kui soovite eemaldada valele pinnale kokku puutunud epoksiidi, võite kasutada metüleeritud piiritust või äädikat kanda puhta lapiga. Enne kuivamist pühkige liigne epoksiid.

Epoksiidi eelised:

 • Kõvendiga segatud epoksiid valmistab tugeva kemikaalikindla lahuse.
 • Epoksiidist saab valmistada näiteks ilusaid põrandaid, kuna seda saab segada kokku erinevate värvide ja kombinatsioonidega. See annab teile ka võimaluse luua konkreetne või kihiline välimus
 • Epoksiidi on lihtne hooldada, sest see päädib vedelikke, mis on ilma ühenduskohtadeta, mistõttu on seda ka lihtne puhastada.
 • Epoksiid põrandad on tugevad ja tulevad toime raskete masinatega, näiteks tõstukitega.

Epoksiidi puudused:

 • Epoksiid põrandad on oma kõvaduse tõttu mürarikkad.
 • Epoksüpõrandad vajavad põrandaalust kütmist, kuna need on loomulikult külmad.
 • Epoksiidi pealekandmine peab olema täiuslik. Vastasel juhul on võib tekkida pragune ja ebatasane põrand. Kui epoksiid on kaetud ebatasasel pinnal, võib põrandal tekkida lainetusi.
 • Epoksiidi põrand peab olema hea viimistlusega, et minimeerida UV-kiirgusest tulenevat võimalikke värvi muudatusi.

Epoksiid ja selle variatsioonid

Kolm peamist epoksiidi variatsiooni hõlmavad järgmist:

 1. Puhas epoksiid – see on puhas vedel polümeer, mida konstruktorid kasutavad peamiselt äri- ja elamuehituses.
 2. Epoksiidakrülaadid – epoksüakrülaadid tekivad puhta epoksiidi segamisel polüestervaikudega.
 3. Polüestervaigud – polüestervaigud saadakse mitmehüdroksüülsete alkoholide segamisel kahealuseliste orgaaniliste hapetega, et moodustada sünteetiline kiud.

Kokkuvõtteks

Nüüd, kui olete epoksiidi ja selle kasutamisega tuttav, saate kaaluda selle oma põranda katmiseks või kasutada hoopiks mõneks muuks tarbeks. Kui vajate konkreetseid tootesoovitusi, võite proovida järgmisi vahendeid.

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.