Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Üksiktulemused

 • Klaasiliimid

  Klaasiliim – PU 70 Strong Vehicle Adhesive

  5.03 Add to cart

Klaasiliim

Liim, mis on loodud kasutamiseks klaasi komponentide sidumiseks ja ühendamiseks. See võib olla tugevam või nõrgem kui muud tüüpi liimid, kuid selle omadused teenivad klaasi kõige paremini.

Klaaside parandamine on tehniline ja vaevarikas. Siledad pinnad ja teravad servad võivad põhjustada tõsiseid lõikehaavu ja infektsioone.

Ebastandardsed tööriistad ja töötlus võivad põhjustada varasemast rohkem kahju.

Kui parandate üht oma hinnatumat klaasist kunstiteost liimiga, oleks mõistlik kasutada toodet, mille tarnimine on tõestatud.

Teie kontoris või töökojas olevat tüüpilist liimi saab kasutada muudes kohtades, kuid mitte klaasesemete peal. Klaasi parandamiseks vajate spetsiaalset klaasiliimi. See on spetsiaalselt klaasikinnituste teenindamiseks loodud liim, millel on väga kasulikud ja eristatavad omadused.

Kasutate klaasiliimi järgmistel esemetel:

 • Nõud
 • Klaas
 • Antiikesemed
 • Peeglid
 • Klaas komponentidega seadmed
 • Klaaspudelid
 • Autoosad.

Tööpõhimõte

See toimib, ühendades klaasitükid kokku püsivaks sidemeks, mis on nii tugev kui ka survekindel.

Klaasiliimi valimisel arvesse võetavad tegurid Kui otsustatakse klaaseseme liimiga parandada, tuleb järgmiseks valida töö vajadustele vastav parim liim. Enne mõne konkreetse kaubamärgi valimist peate arvestama mitmete omadustega.

Keskkond

Kasutatava klaasi valikut mõjutab suuresti see, kas objekt asub väljas või sees. Kui klaas on väljas, on see avatud äärmuslikele ilmastikutingimustele, mida nõrk klaasiliim ei talu. Kui kasutatakse nõrka klaasiliimi, nõrgendavad vesi ja kuumus sidemeid kiiresti.

Tugevad liimid, nagu silikoon ja epoksiid, on sobivad seina kilpide ja maja akendel kasutamiseks. Ilmastik ei mõjuta neid liime nii lühemas kui ka pikemas perspektiivis.

Kuivamisaeg

Tehniliselt võib kuivamisaeg tähendada erinevaid asju. Aega, mis kulub liimi kõvenemiseks, nimetatakse tardumisajaks.

Järgmist etappi nimetatakse kõvendamiseks; see on siis, kui side on täiesti lahutamatu. Liimi kinnitumine ja kuivamine on subjektiivsed, kuna erinevad tüübid ja kaubamärgid kuivavad erineva kiirusega.

Tsüanoakrülaadid on suurepärane näide kiiresti kõvenevatest liimidest. Need kuivavad ja kõvenevad minutitega. Neid saab kasutada väikestel ja kiiretel töödel.

Teiste, nagu silikoon, kõvenemine võtab päevi, kuid on võimeline siduma isegi suuri klaasitükke. Enne mis tahes tüüpi liimi kasutamist arvestage kuivamisajaga.

Sidemete tugevus

Liim tagab ühenduse  ja seda nimetatakse sideme tugevuseks. Seda kirjeldatakse kui liimi võimet stressi vastu võtta ja neelata. Liimi sidumistugevust soodustavad tegurid hõlmavad nihketugevust ja koorumistugevust.

Erinevad klaasesemed on erineva rõhu all. Esiklaasile avaldab tohutut tuulerõhku, eriti suure jõudlusega autode puhul.

Veekindel

liim võib olla kas  veele vastupidav või veekindel. Veele vastupidav liim talub tugeva sideme tõttu vee läbitungimist, kuid mitte kaua. Kui vesi jookseb jätkuvalt üle liimitud pinna, halveneb see ja peagi nõrgendab sidet.

Superliimid on näide veekindlatest klaasiliimidest. Need on väga kasulikud kiirel remondil, kuid sidemeid ei tohiks veega kokku puutuda.

Klaasiliimi kasutusjuhend

Klaasliimi saate kasutada peaaegu kõigi klaasesemete parandamiseks. 

 • Puhastage mõlemad pinnad.

Liim toimib kõige paremini, kui pinnad on puhtad ja õlivabad. Peske pinnad seebi või pesuvahendiga. Kui plekid osutuvad tõrksaks, võite kasutada terasvilla.

 • Kandke liim

Kandke liimiriba piki ühe tüki serva. Võimalusel katke kogu pind.

 • Kinnitage

Suru servad kokku ja hoia minut või paar. Algse välimuse taastamiseks joondage servad ideaalselt.

Variatsioonid

Kiirliim

Kiirliim sobib suurepäraselt väikeste pragude ja kiirete remonditööde jaoks. See on kasutuslihtsuse tõttu majapidamistes kõige nõutum klaasiliim.

Epoksiid

Epoksiid on müügil kaheosalistes pakendites, mis sisaldavad vaiku ja kõvendit. Koos segades loovad need hämmastavalt tugeva sideme.

Silikoon

Silikoon sobib kasutamiseks selle paindlikkuse ja hõlpsasti kasutatavate klaaside remonditöödes. Selle veekindlad omadused muudavad selle sobivaks valikuks ka akvaariumi tootjatele.

Klaasiliimi eelised

 • See on tugevam võrreldes teist tüüpi klaasil kasutatavate liimidega.
 • Teatud tüüpi klaasiliim kuivab kiiresti, säästes sellega kasutaja aega.

Klaasiliimi puudused

 • Kuivamisaeg

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.