Elvento

Tööstus

Omadused

Näita kõiki parameetreid

Rakendusvaldkond

Näita kõiki parameetreid

Bränd

Tehnoloogiad

Näita kõiki parameetreid

Üksiktulemused

 • Montaazivahud

  Montaaživaht – PU Foam Elastic

  5.61 Add to cart

Polüuretaanvaht ehk PUR vaht

Polüuretaanvaht (lühendina PU või PUR vaht) on spetsiaalne koostis, mis loob paisuva vahu pragude tihendamiseks, hoonete soojustamiseks, niiskustõkkeks ja muuks.

PUR vahtpihustid erinevad PUR vahtmaterjalidest. See on laienev vahtpihusti, mis on seotud konkreetse kaubamärgi ja tootekategooriaga.

PUR vahtpihusti pakub teatavasti soojuse ülekandekindlust, et muuta ehitised energiasäästlikumaks. Peale selle tihendab see pragusid, auke ja hoiab ära soovimatu õhu või vee imbumise.

Tootel on ühekomponendiline kui ka kahekomponendile versioon, mis muudab selle amatöör- ja professionaalsete kasutajate jaoks sobivaks kasutamiseks. Polüuretaanvaht on kasutuses ehitus-, elektri- ja ka autotööstuses.

Kuidas PUR vaht töötab?

PUR vaht on kemikaalide segamisel loodud pihustusvaht. Need kemikaalid on tavaliselt väga reaktsioonivõimelised ja laienevad kokkupuutel vahu tekitamiseks.

Puhumisaine ehk süsinikdioksiid on kokkupuutel tekkiva reaktsioonivõime ja paisumise põhjus, mis põhjustab vahu moodustumist. Hilisemad vahtplommid isoleerivad ja loovad niiskustõkke.

Kuigi mõnele PUR vahupudelile on võimalik paigaldada ka otsik on vahupüstol polüuretaanvahu pihustamisel oluline vahend. PUR vahu nõuetekohase rakendamise tulemuseks on pidev tõke kontuurpindadel, seintel ja nurkade ümber.

PUR vaht on saadaval kas avatud või suletud lahtritena. Igal tüübil on oma plussid ja miinused, sõltuvalt rakenduse nõuetest.

Kuidas kasutada PUR vahtu?

PUR vahtu on lihtne kasutada, kuid enne pihustatud polüuretaanvahu õiget pealekandmist tuleb arvestada mitmete teguritega:

 • PUR peaks olema kuiv ja puhas, et tagada PUR vahtmaterjali nõuetekohane nakkuvus aluspinnaga. Parema nakkuvuse tagamiseks peaks aluspind olema rooste, tolmu ja rasvavaba.
 • PUR vahu pihustamiseks on soovitatav temperatuur 5oC. Katte paksust saab reguleerida, muutes püstoli rakendamise kiirust.
 • Kui rakendate väga paksu kihti, alustage õhukeste kihtidega, et pihustatud PUR vaht jahtuks. See tehnika aitab vältida eksotermilise reaktsiooni suurenemist, mis võib rikkuda vahu kvaliteeti.
 • Mitme õhukese kihi pealekandmine aitab saavutada konkreetse paksuse taseme. Selle tulemuseks on PUR vahu suurem tihedus ja paremad termilised omadused.

Pidage meeles, et atmosfääriolud mõjutavad ka PUR vahu materjali jõudlust ja kvaliteeti aluspinnal. Mõned neist atmosfäärioludest on tuul, äärmuslikud temperatuurid ja vesi.

PUR vahu eelised

 • Soodne hind. Pihustatav polüuretaanvaht on üsna taskukohane. Kallite hermeetikute jaoks pole igas valdkonnas tarvis oma rahakotti tühjendada.
 • Paindlikkus. PUR vaht on paindlik kemikaal, sest võimaldab ilmastikumuutustest tulenevat paisuda ja kokkutõmbuda pärast pinnale kandmist.
 • Suur jõudlus. Pakub võimekat barjääri niiskusele, putukatele ja allergeenidele. PUR vahu termilised omadused aitavad vähendada hoonete energiatarbimist.
 • Lihtne kasutada. Tänu kasutusmugavusele võivad PUR vahtu peale kanda nii algajad kui ka professionaalsed kasutajad.
 • Lisajõud. Kinnituse vastupidavuse suurendamiseks lisaks kinnitusvahenditele annab PUR vaht täiendava konstruktsioonilise tugevuse.

PUR vahu puudused

 • Aeganõudev rakendamine. Mitmekihiline rakendusprotsess võtab tavaliselt kauem aega. Enne katte paksuse suurendamist peab kasutaja kõigepealt kandma õhukesed kihid ja laskma neil jahtuda.
 • Terviseküsimused. Enne pihustusvahu pealekandmist peab kasutaja kandma kaitsevahendeid. Suuremahuliste tööde puhul võivad PUR vahu aurud ja aerosoolid ilma kaitsevahenditeta põhjustada hingamisteede probleeme.
 • Atmosfääri tingimuste mõju. PUR vahu pikaajaline kokkupuude näiteks UV-kiirgusega rikub PUR vahu välimust ja jõudlust.

PUR vahu variatsioonid

Pihustatav polüuretaanvaht on tootmises kahes peamises vormis. PUR vahtpihusti hulka kuuluvad avatud ja suletud rakuga PUR vaht.

 • Avatud raku (poori) PUR vaht sisaldab palju õhumulle, mis püüavad kinni soovimatu õhu imbumise ja vähendavad vahu kaudu soojusülekannet. Pidage meeles, et avatud raku vaht on aure läbilaskev.
 • Suletud raku PUR vahul on termotõkke suurendamiseks õhumullid, mis on täidetud puhumisainetega. Pihustusvaht peab vastu kondenseerumisele ja vee tungimisele.

PUR vahtpihusti eemaldamine

PUR vahtmaterjali kandmisel aluspindadele on vead tihti vältimatud. Ühend reageerib tavaliselt väga kiiresti ja paisub kontaktpindadel.

Kui PUR vaht satub teie nahale või soovimatule pinnale, kasutage puhastuslappe või materjalile kandke atsetooni. Atsetoon on orgaaniline lahusti, mis sobib ideaalselt kõvastumata pihustatud polüuretaanvahu lahustamiseks.

Lahusti on sobilik vahu puhastamiseks enne mis tahes pinnal kõvenemist. Kõvastumata vahtpolüuretaani eemaldamiseks võite kasutada ka atsetoonil põhinevat küünelakki. Kõvastunud PUR vahtu saab ettevaatlikult eemaldada mehaaniliselt kas vaibanoa või muu sobiva terava tööriistaga.

Kokkuvõtteks

Kui otsite mitmekülgset PUR vahtu koos paljude rakendustega, kaaluge näiteks Zettexi PU Gunfoami. Pihustusvaht sisaldab häid toor- ja lisaaineid, mis tagavad parema soojus- ja heliisolatsiooni, tagab tugeva nakkumise paljude kattekihtidega ja kuivab mõistliku aja jooksul, kui satub atmosfäärioludesse. Heida pilk ka muul kujul vahtudele – montaaživaht, püstolivaht, kõrrevaht.

Saadame teile pakkumise lähima 24-48h jooksul.